Оціночна діяльність

В Україні правовідносини, що виникають під час оцінки речей, майнових прав, використання результатів оцінювання та здійснення оціночної діяльності регулюються чинним законодавством України.

Методичне врегулювання оцінки майна відбувається у відповідності до певних національних стандартів.

Для отримання сертифікату суб’єктів оцінки необхідно не тільки пройти навчання, але й пройти стажування в особи, яка вже має такий сертифікат та скласти іспит.

Саме такі досвідчені експерти співпрацюють із оціночною компанією «Апекс».

В Україні визначено певний перелік певних господарських підстав, за яких законодавством зазначений обов’язок здійснювати незалежне оцінювання майна із запрошенням відповідних спеціалістів – оцінювачів.

Сьогодні оцінювання майна та майнових прав набирає популярності. Одним з найпопулярніших видів оцінки є оцінювання дорожніх транспортних засобів та визначення суми заподіяних збитків.

Оцінка майна підприємства є необхідною у деяких випадках: наприклад, банкрутство, реорганізація, ліквідація підприємств комунальної та державної форми власності, переоцінка основних засобів підприємств всіх форм власності тощо.

Не менш велике значення має оцінка нерухомості. Така оцінка використовується як нотаріусами при складанні договорів купівлі-продажу такої нерухомості, так і для визначення суми податків, які мають бути сплачені з зазначених операцій.

Крім того, така оцінка нерухомості може бути використана у судових процесах у разі виникнення різноманітних спорів.

Оцінка фінансового стану підприємства використовується третіми особами, які зацікавлені в отриманні правдивих відомостей стосовно такого фінансового стану – акціонерами або засновниками підприємства, можливими інвесторами, майбутніми покупцями. Також деякі банки можуть вимагати таку оцінку при отриманні кредитів.

Таким чином, можна робити висновок, що на сьогоднішній день діяльність професійних оцінювачів є не тільки потрібною, а й вкрай необхідною діяльністю, яка тісно пов’язана із господарською діяльністю не тільки підприємств, але й із операціями, які провадять фізичні особи.

При виникненні будь-якого, але не виключно, з наведених випадків, підприємства або фізичні особи в обов’язковому, встановленому законодавством порядку мають запросити незалежного оцінювача.

Саме такі послуги надають експерти-оцінювачі із оціночної компанії «Апекс».

Written by

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam libero diam, elementum eget porttitor at, tincidunt at nulla.
X
Замовити дзвінок