Оцінка збитків

Оцінка збитків передбачає визначення величини грошової компенсації, необхідної для приведення майна у вихідний (до пошкодження) стан, з урахуванням витрат на роботи, матеріали, а також суму, необхідну для відновлення постраждалого майна (якщо можливо), чи його заміну на аналогічне за станом, основним параметрам і характеристикам, яке зазнало пошкодження в результаті залиття, пожежі, аварії, стихійного лиха або незаконних дій третіх осіб.

Оціночна компанія «Апекс», керуючись положеннями Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” й іншими нормативно-правовими і нормативно-технічними документами, проводить професійну експертну оцінку матеріального збитку, визначаючи розмір завданої Вам шкоди.

Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 р., ст.22, гл.3 «Захист цивільних прав та інтересів» зазначає, що: «Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування..»

При цьому збитками є:

 1) втрати, яких особа зазнала в зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);

 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Потреба проведення оцінки збитку виникає тоді, коли сторони не приходять до загальної згоди. При цьому ви можете бути як потерпілою, так і винною стороною (тобто з чиєї вини стався інцидент). І в тому і в іншому випадку варто звернутися до фахівців.

Найбільш поширені випадки залучення незалежного експерта при оцінці збитків:

–  при затопленні (затоці) житлових і нежитлових приміщень;

–  від пожежі (загоряння) в житлових і нежитлових приміщеннях;

Оцінка збитку, також необхідна в випадках відновлювального ремонту й нанесеного збитку при ДТП, що заподіяний власникам транспортних засобів;знищення або пошкодження застрахованого майна; визначення ринкової вартості будівельно-ремонтних робіт, оздоблення; при конфіскації майна за постановою суду; втрачена вигода при розірванні договорів; вирішення майнових конфліктів у судовому порядку.

Декілька порад, як поводитись в ситуації, коли Вас затопили: відразу зафіксуйте факт залиття квартири (фото або відеозйомка, обов’язково перевірте актуальність виставленої дати та часу); документально зафіксувати факт затоплення квартири (для цього необхідно звернутися до ЖЕКу або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої обслуговується Ваш будинок і скласти Акт про залиття квартири); здійснити оцінку нанесених збитків затопленої квартири (таку оцінку здійснюють незалежні експерти); встановити причинно-наслідковий зв’язок, виявити винного (сусіди з верхнього поверху, які затопили Вашу квартиру, чи застарілі труби, перевірку яких повинен здійснювати ЖЕК. Не завжди винуватим у залитті є сусід. Бажано такий зв’язок між затопленням і винуватцем встановити ще на етапі Кроку 2 (документального фіксування), аби документально засвідчити, хто винуватий і хто буде відповідачем у суді внаслідок затоплення квартири. Але це не завжди можна виявити відразу); спроба домовитися, якщо вона є невдалою, потрібно готуватись до звернення в суд. Незалежна експертна оцінка – це документальне підтвердження, офіційний документ, який у суді приймається як доказ для розміру компенсаційних виплат.

Документи необхідні для проведення оцінки відшкодування збитків:

–  свідоцтво про право власності (договір купівлі-продажу, дарування, міни, тощо);

–  технічний паспорт на нерухоме майно (виданий БТІ);

–  акт візуально-інструментального обстеження (видає ЖЕК або інша експлуатаційна організація, на балансі якої обслуговується Ваш будинок);

–  паспорт та ідентифікаційний код власника;

–  матеріал фіксації події залиття (потьоки, опис тощо).

Залучення експерта оціночної компанії «Апекс» дає можливість засвідчити і зафіксувати збиток, підготувати звіт про оцінку збитку, в якому буде вказана реальна вартість, необхідна для відновлення та ремонту приміщень, а також вартість для покупки, заміни та ремонту постраждалого майна.

X
Замовити дзвінок