Оцінка вартості гудвілу

Вартість репутації будь-якої компанії, стабільні клієнти, контракти – експерту-оцінювачу цього не тільки можна, а і варто враховувати в активах компанії. І саме це є – гудвіл. Заохочення, а точніше готовність контрагента  сплатити за актив більше, ніж могла б бути його ринкова вартість – це також гудвіл. Чому покупець витрачає, чи хоче витратити більш, ніж звичайну ринкову вартість? А саме тому, що придбавши цей, саме цей об‘єкт, він може стати або значним конкурентом на ринку відповідних послуг або реалізації робіт, товарів, або взагалі стати майже монополістом. Разом з тим, престиж – це не остання ланка у ланцюгу розвинутого бізнесу.

Оцінюючи вартість гудвілу експерт, і саме залучений експерт, фактично має провести оцінку ділової репутації компанії. Це має бути дуже обережна та делікатна робота. Адже підприємство може оцінити свою репутацію, просто затвердивши протоколом зборів засновників/власників вартість ділової репутації, таким чином невмотивовано збільшивши активи компанії. А експерт не тільки має можливість, а й зобов’язаний дати правдиву оцінку такій репутації шляхом моніторингу ринку відповідних послуг (реалізації товарів, робіт), підтвердивши свій висновок достатніми доказами.

Хотілось би звернути увагу теперішнім керівникам великих, та й не дуже великих компаній, що саме за допомогою експертів є можливість оцінити реальний стан компанії саме із врахуванням її положення на ринку товарів (робіт, послуг), які вони реалізують або надають.

Експерт має зробити досить важкий аналіз ринку реалізації відповідних товарів (робіт, послуг), застосувати практично всі методи оцінки: порівняльний, дохідний, витратний тощо.  Однак, при наявності таких досліджень компанія може вийти на новий рівень, саме більш високий рівень бізнесу. Активи компанії зростуть за рахунок її ділової репутації, підтвердженої сертифікованим оцінювачем і саме це буде підтвердженням наявності у компанії ділової репутації.

Вартість репутації, підтверджена професійним оцінювачем, дуже важлива, як для вітчизняних, так і для іноземних інвесторів.

Звертаємо увагу керівництва підприємств, що для підтвердження своєї ділової репутації з метою її постановки на баланс та з метою уникнення будь-яких махінацій, найкраще звертатись до фахівців, які допоможуть вам у вирішенні такого питання.

Працівники саме оціночної компанії «Апекс» допоможуть вам у цьому питанні.

Written by

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam libero diam, elementum eget porttitor at, tincidunt at nulla.
X
Замовити дзвінок