Оцінка заборгованості кредиторської

Заборгованість кредиторам визначає вартість боргів підприємства. Такі борги складаються із довготермінової кредиторської заборгованості, наприклад, за банківськими кредитами з терміном погашення більш ніж один рік та оборотної кредиторської заборгованості, що складається з розрахунків із постачальниками, розрахунків за короткотерміновими кредитами банків (до 1 року), розрахунків за відсотками, розрахунків із бюджетними платежами тощо.

Кредиторська заборгованість, в цілому, впливає на ліквідність підприємства, а також засвідчує про його конкурентоздатність.

Нажаль, на сьогодні можливість підприємства розрахуватись миттєво за своїми боргами дорівнює майже нулю. Сьогодні, для того щоб розрахуватись із кредитором, компанія вимушена або отримувати банківський кредит або укладати договір придбання із купівлі-продажу товарів/послуг із відстрочкою терміну погашення заборгованості. Таким чином при оцінці фінансового стану підприємства значно знижує його платоспроможність великий розмір кредиторської заборгованості.

Коли оцінюється заборгованість перед кредиторами, експерти враховують не тільки строк її погашення, а й оборотність такої заборгованості. Доцільність експертної оцінки кредиторської заборгованості також має вплив на адекватну оцінку фінансового стану підприємства. Також має важливе значення аналіз такої заборгованості на предмет наявності судових процесів стосовно її непогашення, нарахування штрафів та пені за такою заборгованістю.

Таким чином, щоб уникнути негативних висновків експертизи доцільно регулярно отримувати акти звірок від контрагентів. Найбільший термін – рік. Адже проведення щорічної інвентаризації передбачає підтвердження всіх залишків на балансі станом на 01.11.20__ року.

Таким чином, експерти будуть мати на руках не лише договори та інші юридичні документи, а й підтвердження власне контрагента про розмір заборгованості за даними бухгалтерського обліку.

Висновок експерта з доказами типу «Акт звіряння розрахунків» у судовому засіданні буде враховуватись судом, як суттєвий доказ вашої правоти.

Отже, не має сенсу економити на професіоналах. Доцільно звертатись до працівників оціночної компанії «Апекс».

Written by

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam libero diam, elementum eget porttitor at, tincidunt at nulla.
X
Замовити дзвінок