Оцінка земельної ділянки

На сьогодні в Україні роль експертної грошової оцінки земельної ділянки є досить вагомою. Адже без такої оцінки майже неможлива будь-яка операція із такою ділянкою.

Експертна оцінка земельної ділянки це, відповідно до законодавства України, визначення її ринкової вартості. Така оцінка ґрунтується на нормах багатьох нормативно-правових актів та може бути здійснена виключно професійним експертом.

Зазначена оцінка здійснюється експертами із застосуванням декількох, але не виключно, методологічних підходів: зіставлення, капіталізації чистого операційного доходу, витратного підходу тощо.

При виборі оцінки земельної ділянки експерт обирає методику, яка забезпечить найбільш всеохоплюючою та повною інформацією про об’єкт оцінки.

Оціночна вартість земельної ділянки, в першу чергу, буде залежати від її місцезнаходження. Крім того, при оцінці земельних ділянок експерт обов’язково враховує наявність комунікацій, підведених до зазначеної ділянки (якщо ця ділянки не є сільськогосподарського призначення).

Якщо ділянка продається-купується із метою забудови, експерт обов’язково оцінить наявність документації інженерно-геологічних та інженерно-геодезичних випробувань та документації стосовно таких робіт.

Грошова оцінка землі є досить складним завданням. Така оцінка проводиться декількома методами: дохідним, порівняльним тощо. Кожен з таких методів не є простим, має свої особливості, та проводиться експертами, які мають достатню кваліфікацію та досвід. Кожен з методів має свої особливості.

Найбільш привабливим є порівняльний метод, адже він максимально відображає ринкову вартість земельної ділянки. У районах із розвинутою інфраструктурою: у містах, неподалік від міст обласного значення, у місцях скупчення санаторіїв, курортів, будинків відпочинку такий метод є доцільним.

Разом з тим, є випадки, коли в деяких районах оціночний метод оцінки використовувати недоцільно, оскільки інфраструктура у вибраному районі не є розвинутою, розташування таких ділянок у місцях, які не є досить привабливими а ні для туристів, а ні для відпочиваючих. В цьому випадку застосовуються методи оцінки, засновані на фінансових даних від використання зазначеної ділянки та складних математичних розрахунках. Такі методи орієнтовані виключно на фахових спеціалістів.

Отже, керівникам підприємств, а також фізичним особам необхідно пам’ятати, що звернувшись до кваліфікованих працівників, вони отримають всебічну оцінку як своєї земельної ділянки, так і ділянки, яку планують придбати.

Досвідчені експерти, якими є працівники оціночної компанії «Апекс», беззаперечно, оберуть найдоцільніші методи оцінки.

Written by

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam libero diam, elementum eget porttitor at, tincidunt at nulla.
X
Замовити дзвінок