Нерухомість у Криму

У зв‘язку з останніми подіями в Україні на ринку нерухомості з‘явилися нові реалії, а саме – ринок нерухомості на півострові Крим, який раптом ніби перестав бути частиною нашої країни. Десятки тисяч громадян і підприємств з різних регіонів України володіють нерухомістю в Криму.
В зв‘язку з небажанням нормальних людей проживати в абсурдній реальності, вони б хотіли продати свою нерухомість в Криму і придбати житло на території материкової частини України. І ось тут виникає велика кількість проблем.
Відповідно до законодавства Російської Федерації громадяни України не можуть бути власниками земельних ділянок на півострові.
Крим, який є невід’ємною частиною України, зараз опинився на території, відрізаній від країни. Сьогодні вони в складній ситуації, так як окупаційна влада готуються до масового відбирання нерухомості, особливо в прибережних містах і селищах. Причому продати кримське житло практично неможливо. За даними місцевих ріелторів, ціни на кримські об’єкти стрімко ростуть. За останній місяць вони збільшилися на 10-15 відсотків. За посиланням на кримських ріелторів, деякий попит на нерухомість в Криму є. І головним чином з боку росіян. Проте їх цінові очікування не відповідають реальним цінам на квартири і будинки. Так, за будиночок вартістю 40-50 тисяч доларів в десяти кілометрах від моря росіяни пропонують заплатити в 5-10 разів менше. Пояснюється це тим, що багато росіян сприймають житло в Криму як об’єкти для вигідного вкладення коштів, очікуючи, що, купивши зараз «задешево» квартиру або будинок, зможуть продати їх через кілька років з хорошим зиском. Бачучи таку тенденцію, кримчани істотно підвищують ціни на житло.
Російська сторона визнає українські документи, які були оформлені до окупації півострова (стаття 12 Федерального закону РФ № 6-ФКЗ . Законодавство також передбачає, що право власності підлягає реєстрації в держреєстрі. Після створення реєстру українцям доведеться ще «раз зареєструвати» свою кримську нерухомість, тільки вже по іншому законодавству. Проблем виникати не повинно, так як нерезиденти, згідно законам РФ, користуються тими ж правами, що і резиденти. Єдиний нюанс стосується реєстрації прав власності на землю. За російськими нормами нерезиденти не мають права виділити собі у власність ділянку землі. Тому його доведеться орендувати, переоформити на родичів, які мають російське громадянство, або просто продати.
За російськими законами нерезиденти не мають права виділити собі у власність ділянку землі. Тому його доведеться орендувати, переоформити на родичів, які мають російське громадянство, або просто продати.
В даний момент краще відкласти всі угоди, пов’язані з переходом прав власності на майно в Криму. Рекомендовано почекати до набрання чинності російського законодавства на території АРК. Адже досі невідома доля півострова в цілому. Можливо, Україна вирішить оскаржити дії Росії в Міжнародному суді. Складнощі виникнуть і через те, що здійснені угоди з продажу нерухомості на півострові можуть бути визнані недійсними. Однією з причин стане якраз відсутність підтвердження легітимності права власності, якщо угода відбувається в Криму, немає можливості внести її в реєстр. Якщо ж вона оформляється на материковій частині, то буде дійсною за українським законодавством, але Росія її не визнає.

Written by

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam libero diam, elementum eget porttitor at, tincidunt at nulla.
X
Замовити дзвінок