Нерухомість і валютна лихоманка

“Курсові гойдалки” продовжуються. Котирування на валютному ринку змiнюються і, відповідно, падіння курсу гривні впливає на ринок нерухомості. Амплітуда зниження ціни і величина інфляції за останні декілька місяців не помітною не залишилась.
Ринок житлової нерухомості, або реакція на ситуацію в країні.
Рівень збільшення вартості нерухомого майна у національній валюті відповідає рівню зниження курсу гривні до відносно стабільних долара або євро. Для майна громадян коливання курсу гривні збільшує вартість їх нерухомості разом з падінням курсу. Імпортна складова на ціноутворення в цьому випадку майже не впливає. Що ж стосується первинної нерухомості, ситуація виглядає дещо інакше. Хоч і деякі забудовники стараються закласти у вартість нерухомості валютні ризики, кредити все ж можуть значно більше впливати на кінцеву ціну.
Слід зазначити, що поточні курсові коливання впливають на пожвавлення ринку нерухомості у «спокійних» регіонах. Якщо люди раніше перебували тільки в стадії торгів перед ухваленням рішення, то сьогодні зробили покупку. Ситуація в країні найбільше вплинула на ринок нерухомості. Ті, хто відкладав заощадження на купівлю омріяної нерухомості в доларах, не прогадали. Проте ті, хто розраховував на великий відсоток і зберігав свої заощадження в банках в гривнях, постраждали. Тепер через падіння курсу не зможуть собі дозволити купити квартиру. Ціна квартири в умовних одиницях як на первинному так і вторинному ринку нерухомості практично не змінилась.
Візьмемо для розрахунку однокімнатну квартиру загальною площею 45 кв. м при вартості 1 кв. м 1 тис. доларів, тобто її вартість складає 45 тисяч доларів. Або при курсі за 1 долар 8 гривень, як ще було донедавна – 360 тисяч гривень. При курсі долара 14 грн. за 1 $ її вартість складе вже 630 тисяч гривень.
Що далі? Які перспективи у бажаючих придбати нерухомість? В нагоді міг би стати іпотечний кредит, однак в зв‘язку з нестабільністю гривні якщо все ж банки і підуть на нього, то він скоріше всього буде прив‘язаний не до національної валюти. А тому позичальник, як і кілька років тому ризикує впасти кредитну яму.

Written by

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam libero diam, elementum eget porttitor at, tincidunt at nulla.
X
Замовити дзвінок