Оцінка металобрухту

При проведенні обов’язкової аудиторської перевірки, у відповідності до міжнародних стандартів аудиту, етики та якості надання аудиторських послуг, особливо при наявності на складах підприємства відходів, для підтвердження фаховості аудиту, аудитор може прийняти рішення про необхідність залучення відповідних експертів, суб’єктів оціночної діяльності. Особливо це може стосуватися обліку металобрухту на підприємстві, документального оформлення, як його оприбуткування, так і реалізації.

У такому випадку експерт має погодитись на участь в аудиторській перевірці, як незалежний фахівець; укласти договір із незалежною аудиторською компанією тощо. Аудиторська компанія, водночас, повідомляє найвище керівництво підприємства про участь фахового експерта у проведенні аудиторської перевірки.

Фіскальні органи будуть потребувати оцінки металобрухту за ринковою вартістю. Саме в цьому і буде полягати робота експерта. Адже якщо основний засіб повністю є зношеним, навіть з врахуванням дооцінки, підприємство може оцінити його за вартістю складових, тобто металу та інших складових. І тут будь-яка вартість є ринковою вартістю для підприємства після реалізації металобрухту, що отримана після демонтажу основного засобу.

Однак існують випадки, коли до списання призначаються засоби, або вироби, які мають товарну вартість. Ось тут допомога експертів підприємству є необхідною. Адже розібрати будь-який засіб є досить легко, за наявності спеціалістів. А як оцінити вартість металу? Його ж треба відобразити на балансі, відзвітуватися перед фіскальними органами тощо.

Крім того, у деяких випадках необхідно надати і аудиторам необхідні відомості.

Це є роботою оцінщика, яка полягає в тому, щоб вивчити ринок попиту таких металобрухтів та обрати максимально правильну ціну за одинцю реалізації.

Слід зазначити, що наявність металобрухту від не операційної діяльності (ліквідації основних засобів або визнання матеріалів неліквідними), є недосить високим відсотком в загальному обороті металобрухту.

Значною мірою металобрухт утворюється на підприємствах, які займаються саме  виробництвом будь-чого з металу. Враховуючи те, що у калькуляцію найменшої деталі закладено від’ємні та невід’ємні відходи, саме такі підприємства є основними власниками металобрухту, які потребують оцінки такого брухту з тою метою, щоб не отримати фіскальні санкції за заниження або за завищення вартості металобрухту, так і для правильного відображення його вартості на балансі.

Саме для цього до таких виробничих підприємств залучають працівників оціночної компанії «Апекс».

Written by

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam libero diam, elementum eget porttitor at, tincidunt at nulla.
X
Замовити дзвінок